המכשירים הסינים משתלטים על שוק הסלולר בישראל

המכשירים הסינים משתלטים על שוק הסלולר בישראל

עד כמה הישראלים מכורים לטלפון הסלולרי שלהם? בסוף חודש יולי השנה, פורסמה בחדשות ערוץ 2 כתבה, שהשוותה בין ישראלים, אמריקאים ואנגלים בכל הנוגע לשימוש במכשירים סלולריים במהלך השגרה היומיומית.

על פי הסקר, הדבר הראשון ש-36 אחוז מהישראלים עושים כשהם פותחים את עיניהם בבוקר הוא לגשת לטלפון הנייד.

לעומת זאת, באנגליה, רק 10 אחוז מהתושבים ניגשים לטלפון הסלולרי שלהם ישר כשהם פוקחים את עיניהם, בעוד שאצל האמריקאים נתון זה עומד על 20 אחוז.

אם זה לא מספיק, עולה מהסקר כי 50 אחוז מהישראלים משתמשים בסמארטפון בזמן שהם צופים בטלוויזיה וכמעט 40 אחוז לא יניחו לו גם בזמן בילוי משפחתי.

ומה בנוגע למכשירים עצמם? הישראלים, כידוע, הם ממש לא פראיירים. אפילו רחוק מכך. לטענת יניב בנדר, מנכ"ל חברת מגה סל ומומחה בייבוא מכשירים סלולרים סינים, "רוב הישראלים מחפשים מכשירים איכותיים במחירים נוחים, גם בשל הנתון הבא: למעלה מ-40 אחוז מהישראלים מחליפים את המכשיר הסלולרי שלהם בכל שנה".

למה הישראלים כל כך מכורים?

על פי אתר "וואלה", רוב הישראלים מעדיפים לרכוש מכשירים סלולריים שאינם יקרים – 31 אחוז רוכשים מכשירים עד 1,500 ש"ח ורק 15 אחוז מהישראלים מעדיף מכשירי פרימיום, בסכומים של 3,000 ש"ח ומעלה.

"ההתמכרות לסמארטפון מזכירה התמכרות למתוקים ו/או לסיגריות", מסביר יניב בנדר. "בכל פעם שאנו פותחים את המכשיר הסלולרי שלנו ומגלים הודעה, שיחה או אזכור מהפייסבוק, בגופנו משתחרר הורמון הנקרא דופמין, הגורם לתחושת הנאה מוגברת".

הפתרון: מכשירים סינים

"בעקבות העובדה שרוב הישראלים מעדיפים שלא לבזבז סכומי עתק על מכשירים סלולריים, אותם בכל מקרה הם מחליפים בתדירות גבוהה, רבים בוחרים לפנות לשוק הסיני, שצבר תאוצה בשנים האחרונות", אמר יניב בנדר.

כיום, יותר ויותר ישראלים מעדיפים מכשירים סלולריים מתוצרת סינית – מכשירים חזקים וחדישים, במחירים זולים באופן משמעותי מהמכשירים היוקרתיים שנמצאים בשוק (אייפון, גלקסי וכו').

יניב בנדר הוסיף: "בשל הביקוש הרב, הסינים, כמובן, לא נשארים מאחור, ומקפידים לשפר את המכשירים השונים כל הזמן. התוצאה: יותר מכשירים חדשים בשוק ויותר תחרות. ומי מרוויח מכך? אנחנו, הצרכנים כמובן".

שני טיפים שחשוב לזכור לפני שמזמין מכשיר סיני

סקר שוק: לפני שבוחרים מכשיר, מומלץ לבצע סקר שוק מעמיק. לקרוא על המכשירים שביניהם אתם מתלבטים, בעיקר ביקורות באתרים מוכרים ואף לחפש אחר המלצות בפייסבוק (ישנן לא מעט קבוצות בפייסבוק המוקדשות אך ורק לביקורות על מכשירים סלולריים). אם לא תמצאו מידע רב על המכשיר שאותו אתם מעוניינים לרכוש, כנראה שהוא לא טוב כפי שחשבתם.

האם הוא מתאים לישראל? הרוב המוחלט של המכשירים הסינים מותאם לשימוש בארץ, אך יש כאלו שאינם. לכן, לפני שמזמינים מכשיר, חשוב עד מאוד לבדוק זאת לעומק.

 

המכשירים הסינים משתלטים על שוק הסלולר בישראל
דרג את האתר

כתוב/כתבי תגובה