5 טעויות נפוצות בייבוא סחורות מסין

5 טעויות נפוצות בייבוא סחורות מסין

התחרות בשוק הסלולר בישראל רק הולכת וגדלה עם השנים. למעשה, שוק הסלולר בישראל גדל מדי שנה בכ-15-20 אחוז, ולכן ייבואנים רבים בוחרים לייבא מוצרים לישראל מסין, שנחשבים לעתים לזולים יותר. אם ניקח את שנת 2012 לדוגמה, לאורך השנה היקף היבוא הישראלי מסין עמד על כ-5.3 מיליארד דולר.

אם גם אתם מעוניינים להתחיל ולייבא מוצרים מסין, כדאי שתקראו מדריך זה: להלן 5 טעויות נפוצות בייבוא סחורות מסין, שמהן כדאי להימנע.

1. קודם כל, תבדקו

יניב בנדר, מומחה בייבוא מוצרי סלולר לארץ ובעל חברת מגה סל, ציין כי אם מזמינים מוצרים בפעם הראשונה ממפעל בסין, כדאי שהפעם הזו תשמש כדוגמה. זאת אומרת, אל תזמינו ישר כמות גדולה של סחורה, שכן לא ברור מה תהיה איכותה. לכל מפעל בסין יש מגוון מוצרים, באיכויות שונות, אך גם אם אתם מעוניינים במוצר באיכות גבוהה, כדאי תחילה להזמין מוצר לדוגמה לפני שמבצעים הזמנה גדולה. לאחר קבלת הדוגמה, תדעו הרבה יותר על המפעל, כמו למשל איכות העבודה, זמני השילוח וההתנהלות מולם.

2. ודאו שהמפעל באמת קיים

לא מעט סוחרים שהיו בטוחים שהם מתנהלים מול מפעל ענק בסין, התנהלו למעשה מול ילד בשנות העשרה, שניסה להרוויח כסף מהחדר שלו שנמצא בבית הוריו. לכן, כדאי לוודא שהמפעל שמולו אתם מתנהלים אכן קיים (ניתן לעשות זאת על ידי שיחת טלפון פשוטה).

3. דחיית המשא ומתן

יניב בנדר הוסיף כי, כשמנהלים משא ומתן מול מפעל סיני, כדאי לדחות את הנושא הכספי לשלבים מאוחרים יותר, עד אשר תראו את הסחורה ותאמדו את איכותה. לא מומלץ לנקוב מחיר לפני שהתרשמתם מהסחורה, כמובן.

4. לא לתת מקום לפרשנות

כדי להימנע מטעויות מיותרות, נסו להיות מפורטים ככל האפשר, ואל תשאירו מקום לפרשנות בכל הקשור למוצרים שלכם. חשוב עד מאוד שתיאור המוצרים שלכם יהיו מדויקים ככל האפשר, כדי שלא תופתעו בעת קבלת המוצר שלכם, בטח כשמדובר על מכולה ענקית עם מאות ואפילו אלפי מוצרים.

5. אל תשלמו הכול מראש

ישנן עסקאות, שתשלום מראש של כל הסכום עשוי להתפרש כצעד בונה אמון. אלא שהסינים זו אופרה אחרת. מול הסינים מומלץ שלא לשלם את כל הסכום מראש, אלא לקבוע לוח זמנים של תשלומים לתקופה מסוימת מבעוד מועד.

5 טעויות נפוצות בייבוא סחורות מסין
דרג את האתר

כתוב/כתבי תגובה