בחירת כרטיס זיכרון לטלפון החכם שלכם

בחירת כרטיס זיכרון לטלפון החכם שלכם

לפני שנים לא רבות, ההתעסקות עם הקבצים בטלפון החכם שלנו הייתה קצת מעיקה. אחת לכמה חודשים היינו נאלצים להעביר את אותם קבצים (בעיקר תמונות) למחשב. הסיבה לכך הייתה נעוצה בעובדה שכרטיסי הזיכרון שהיו בשוק באותם שנים לא היו גדולים מספיק.

יניב בנדר, מומחה בתחום ומנכ"ל חברת מגה סל, מסביר: "כרטיסי הזיכרון יוצרו תחילה למצלמות דיגיטליות, אך כיום כמעט שלא ניתן למצוא סמארטפון ללא כרטיס זיכרון. כיום בשוק ישנם אינספור סוגים של כרטיסי זיכרון, בכל הגדלים, הצורות והצבעים. אבל איך יודעים איזה כרטיס זיכרון מתאים עבורנו? הכנו עבורכם מדריך קצר, שיעזור לכם לענות על השאלה הזו".

סוגי הכרטיסים

Secure Digital (SD) ו-Multimedia Card (MMC: הכרטיס הפופולרי כיום בשוק, בשל גדולו ומחירו הנמוך. לכרטיס זה גרסאות נוספות, כמו גרסת mini ו-micro. מדובר על כרטיסים אמינים ומהירים וגדולים בכל הקשור לנפח הזיכרון.

Memory Sticks Pro Duo ו-M2: כרטיס המשמש את מוצרי חברת Sony בלבד. גם כאן ניתן למצוא מגוון רחב של כרטיסים, בגדלים שונים.

Compact Flash (CF) סוג I וסוג II: הכרטיס המשמש בעיקר מצלמות סטילס מקצועיות. ניתן להשיג כרטיסים אלו בנפח זיכרון גדול במיוחד.

נפח הכרטיס

כרטיסי זיכרון ניתן למצוא בגדלים שונים: מכמה מגה בודדים ועד לטרה, שניים או יותר.

יניב בנדר סיכם: "אנו לא ממליצים לרכוש כרטיס זיכרון עם פחות מ-8GB זיכרון – במיוחד לאור איכות התמונות (שוקלות לא מעט) בסמארטפונים החדשים. אם אתם חובבי צילום, מוזיקה או שאתם סתם אוהבים לאחסן דברים בנייד שלכם, אנו ממליצים על כרטיס זיכרון גדול יותר".

בחירת כרטיס זיכרון לטלפון החכם שלכם
דרג את האתר

כתוב/כתבי תגובה